Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Perfekcyjna czystość w hotelach
(2016-12-16)

Podpowiadamy jakie maszyny zapewnią doskonałą czystość w każdym ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, jakie urządzenia wybrać, aby cały obiekt błyszczał i sprostał wysokim wymaganiom gości oraz które modele maszyn Hako będą najlepiej dopasowane do obsługi wnętrza hotelu oraz obszarów zewnętrznych.

Hotele, ośrodki wypoczynkowe czy duże centra rekreacyjne muszą przede wszystkim dbać o komfort i bezpieczeństwo swoich gości, ale także o aspekty wizualne swoich obiektów. To, jak dany obiekt wygląda, jest podstawą wysokiej pozycji wśród dziesiątek hoteli w danym regionie oraz zainteresowania potencjalnych gości. Z kolei fundamentem zachowania pięknego i zachęcającego wyglądu wnętrz, jak i obszarów otaczających każdy ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny, jest dbanie o czystość i porządek. Nowoczesne obiekty utrzymują swój wysoki poziom jeśli mają zadbane pokoje, sale konferencyjne, pomieszczenia restauracyjne i części rekreacyjne, starsze obiekty zyskują w oczach gości kiedy,pomimo nie najnowszego wyposażenia, zachowują najwyższe standardy czystości.

Dbanie o porządek w hotelach wymaga stosowania specjalistycznych rozwiązań – z jednej strony, aby poradzić sobie z dużymi zabrudzeniami, z drugiej, aby możliwe ułatwić pracę w dużej liczbie pomieszczeń i na rozległych obszarach. Będąc właścicielem obiektu wypoczynkowego, poza profesjonalnymi maszynami do utrzymania czystości, warto zainwestować również w specjalistyczne środki chemiczne.Każdy obiekt hotelowy można podzielić na kilka obszarów, które wymagają różnych rozwiązań do utrzymania czystości. Można także wyodrębnić różnorodne rodzaje zabrudzeń, do których konieczne są specjalistyczne środki. Poniżej przedstawiamy jakie narzędzia i preparaty maksymalnie uproszczą pracę nad utrzymaniem porządku i pozwolą osiągnąć najlepsze efekty.

Tereny wokół hotelu to zazwyczaj rozległe obszary zieleni oraz przecinające je alejki lub uliczki. Poza tym hotele zwykle posiadają mniejszy lub większy parking, a czasem także parking podziemny. Do obsługi dużych terenów o zróżnicowanych powierzchniach (asfalt, kostka brukowa, trawniki, płyty chodnikowe) najlepszym wyborem jest jeden wielofunkcyjny nośnik narzędzi. Idealnym modelem do takich obiektów jest Citymaster 600 o kompaktowych wymiarach i ogromnej mocy. Ten wielofunkcyjny pojazd umożliwia wykonywanie takich zadań jak: zamiatanie, koszenie, odśnieżanie i posypywanie. Zmiana osprzętu w zależności od aktualnych potrzeb nie wymaga żadnych narzędzi i jest do wykonania w kilka minut, przez jedną osobę. Dzięki pojemnemu zbiornikowi, szerokim szczotkom i silnej dyszy ssącej można z łatwością zebrać piasek, śmieci czy liście z całego sprzątanego obszaru. To także świetne narzędzi do odśnieżania chodników, alejek i parkingów zimą. Po przezbrojeniu maszyny na pług, można z łatwością usuwać niechciany śnieg, a następnie posypywać wszystkie ciągi piesze piaskiem lub polewać solanką, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo dla gości. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest fakt, iż do jego obsługi wystarczy prawo jazdy kategorii B – a wiec hotel nie musi ponosić dodatkowych kosztów zatrudnienia operatora ze specjalistycznymi uprawnieniami.

Jeśli hotel nie dysponuje bardzo rozległymi terenami zewnętrznymi lub jeśli nie są one tak zróżnicowane, by potrzebować zarówno narzędzi do koszenia, jak i zamiatania oraz odśnieżania można zdecydować się na wybór mniejszych maszyn. Do zbierania piasku i pyłu z alejek, chodników i parkingów doskonale sprawdza się Hako Sweepmaster B650. Dzięki tej wydajnej zamiatarce można z łatwością pozbyć się zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie goście będą wnosić na butach do holu oraz innych pomieszczeń w obiekcie. Dzięki otwieraniu pojemnika na śmieci od góry, w prosty sposób można wyrzucać także większe odpadki. Zbiornik jest też łatwy do opróżniania.

Jeśli obiekt dysponuje parkingiem podziemnym to niezbędne są urządzenia dwojakiego rodzaju – z jednej strony do zamiatania, z drugiej do szorowania i doczyszczania nawierzchni często brudnej od wycieków oleju, benzyny czy różnego rodzaju smarów. Wydajną i dobrze dostosowaną do tego typu zadań maszyną jest Hako Scrubmaster B115 R. Szorowarka automatyczna z miejscem siedzącym jest wygodnym narzędziem pracy dla operatora. Szczotki tarczowe lub walcowe są dostosowane do czyszczenia twardych posadzek np. z powierzchnią żywiczną, a możliwość podnoszenia osłon głowicy umożliwia bezpieczne przejeżdżanie przez progi zwalniające. Dodatkowo odpowiednie środki chemiczne pozwalają pozbyć się trudnych zabrudzeń. Hako Cleanol HD doskonale radzi sobie z tłustymi plamami oraz eliminuje efekt poślizgu na czyszczonej powierzchni. Z kolei Hako Cleanol R niezawodnie pozbywa się śladów z gumy pozostawianych przez opony samochodów. Do mycia mniejszych powierzchni można wybrać bardziej kompaktowy model – Hako Scrubmaster B30 CL. Ta szorowarka osuszająca jest bardzo zwrotna i łatwa w obsłudze, a dzięki wydajnej baterii pozwala na pracę bez przestojów.

Wewnątrz obiektu wypoczynkowo-rekreacyjnego również wyodrębnić można pomieszczenia do których posprzątania przydają się różne profesjonalne urządzenia. Pierwszym miejscem, jakie widzi każdy gość hotelu jest hall i recepcja. Czystość tych pomieszczeń powinna wpływać na pozytywne pierwsze wrażenie każdego, kto wchodzi do budynku. Do sprzątania szerokich korytarzy i przestronnych sal najlepiej wybrać maszynę z operatorem siedzącym, aby osoba odpowiedzialna za utrzymanie czystości nie musiała przemierzać dużych odległości pieszo, pchają maszynę. Ze względu na nieduże wymiary i doskonałą zwrotność odpowiednią maszyną do sprzątania takich przestrzeni jest szorowarka Hako Scrubmaster B75 R. Do tego pojemny, 75-litrowy zbiornik oraz wszystkie systemy kontrolne w zasięgu ręki sprawiają, że maszyna jest łatwa w obsłudze i niezwykle efektywna. Ponadto jest lekka, dzięki czemu bez obaw można nią czyścić nawet dekoracyjne, kamienne posadzki.

Do utrzymania czystości w pokojach oraz na mniejszych korytarzach, szczególnie tych pokrytych wykładziną dywanową, wykorzystuje się oczywiście wszelkiego rodzaju odkurzacze. Wśród gamy odkurzaczy Hako w pokojach najlepiej sprawdzi się mały i cichy Cleanserv VD5 lub doskonały do czyszczenia dywanów Cleanserv VU4. Model ten czyści włośnie dywanu, usuwając bród przylegający do włókien, a jednocześnie dzięki długiej, teleskopowej rurze można go wykorzystywać do czyszczenia zasłon i mebli. Jeśli większość podłóg w hotelu pokryta jest wykładzinami i dywanami najlepszym rozwiązaniem może okazać się maszyna specjalnie przeznaczona do czyszczenia wykładzin dywanowych – Cleanserv C34. Dzięki mocnym ssawom maszyna ta pozostawia minimalną ilość wilgoci na czyszczonych powierzchniach. Wybór dodatkowych ręcznych narzędzi pozwala czyścić takie trudno dostępne miejsca, jak schody czy bardzo małe pomieszczenia.

Wiele hoteli bądź ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych oferuje swoim klientom basen oraz strefy relaksu z saunami, jacuzzi. Czystość posadzek w tych miejscach musi być nienaganna. Należy też zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego niezwykle ważne jest, aby także w tak zwanych strefach „mokrych” podłoga pozostawała możliwie sucha, a gościom nie groziło poślizgnięcie. Obszary wokół basenu czy w szatni przy strefie rekreacyjnej wymagają bardzo częstego czyszczenia i osuszania. Z pomocą do takich zadań przychodzi szorowarka Hako Scrubmaster B45. Jest niewielka i zwrotna, dzięki czemu mieści się w przejazdach między szafkami. Ale co najważniejsze wyposażona jest w mocny silnik ssawy, dzięki któremu doskonale zbiera wodę i pozostawia posadzkę suchą już po jednym przejeździe. Dodatkowym atutem tej maszyny jest długi czas pracy po naładowaniu baterii. To ważne, aby urządzenie było dostępne w każdej chwili.

Odpowiednie maszyny to gwarancja czystych pomieszczań, które są wizytówką hotelu i świadczą o jego standardzie. Warto zastanowić się jakie potrzeby w zakresie utrzymania czystości pojawiają się w poszczególnych pomieszczeniach czy strefach budynku oraz w jego otoczeniu i dobrać właściwe szorowarki, zamiatarki lub odkurzacze. Wygląd wnętrz, parkingów i terenów zieleni to także ważny element budujący prestiż miejsca. Wybierając maszyny, które będą sprzątać obiekt warto wziąć pod uwagę także ich aspekt wizualny. Będą je widzieli także nasi goście, nie można pozwolić, aby były nieestetyczne, zniszczone czy brudne. Warto pokazać, że hotel dba o najwyższą jakość w każdym wymiarze swojej działalności. Wybór marki Hako to gwarancja niezawodnej i wydajnej pracy solidnych i dobrze wyglądających maszyn oraz doskonałych efektów czyszczenia.

 fot. HAKO

 hako.png
 
HAKO POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie to polski oddział niemieckiego holdingu i lider krajowego rynku maszyn czyszczących. Firma posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku. Dzięki temu HAKO POLSKA dostarcza rozwiązania czyszczące i zapewnia niezawodny serwis na terenie całej Polski.

Obecnie pod marką HAKO dostępne są:
szorowarki automatyczne, bezpyłowe zamiatarki przemysłowe, odkurzacze, polerki, maszyny jednotarczowe, pojazdy wielofunkcyjne i nośniki narzędzi do całorocznego utrzymania terenów miejskich oraz obszarów zieleni, środki czyszczące oraz systemy dozowania i napełniania.