HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Bezpieczny pojemnik SaCon® - transport i składowanie czyściw bez ryzyka
(2017-10-17)
MEWA-Logo16.jpg

 

Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku w trakcie ich stosowania szybko nasiąkają rozpuszczalnikami, płynami czyszczącymi, olejami czy też farbami, zbieranymi z czyszczonych urządzeń i maszyn. Stwarza to potencjalne zagrożenie pożarem. Dlatego też istotne jest bezpieczne przechowywanie i transport zabrudzonych czyściw. Gwarantuje to bezpieczny pojemnik SaCon® firmy MEWA.

Zużytych, brudnych czyściw nie należy pozostawiać w otwartych pojemnikach. Płyny, farby i inne substancje, znajdujące się w zużytym czyściwie, mają zdolność do samonagrzewania się. Mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać ciepło, powodujące samo-zapłon czyściw. Niekiedy wystarczy mała iskra, by powstał płomień. Dlatego też do przechowywania czyściw należy stosować odpowiednie, szczelne pojemniki.

Firma MEWA oferuje specjalnie opracowany w tym celu bezpieczny pojemnik SaCon®, który wynajmowany jest wraz z czyściwami wielokrotnego użytku w ramach usługi tzw. pełnej obsługi klienta (dostawa nowych czyściw – odbiór brudnych czyściw – pranie w zakładach firmy MEWA – ponowna dostawa czystych czyściw).

Pojemnik SaCon®jest mobilny, bowiem posiada kółka, ułatwiające jego przemieszczanie. Dzięki specjalnym zaciskom pokrywa, ze specjalną uszczelką zamontowaną metodą wtrysku, może być szybko i szczelnie zamykana. Tak zabezpieczony pojemnik może stać na danym stanowisku pracy do chwili, kiedy zostanie wymieniony na nowy. Tym samy jest zawsze pod ręką na danym stanowisku pracy.

Mobilnie i bezpiecznie
Bezpieczny pojemnik SaCon®ma szereg właściwości w pełni potwierdzających jego przeznaczenie:  
-    wykonany jest z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysoko molekularny polietylen niskociśnieniowy),
-    ma szczelne zamknięcie, dające się szybko i łatwootwierać i zamykać
-    gwarantuje bezpieczne składowanie brudnych czyściw,
-    zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu czyściw,
-    spełnia wszelkie wymogi wynikające przepisów bezpieczeństwa.

Korzystanie z systemu pełnej obsługi w zakresie tekstyliów przemysłowych, jaką oferuje firma MEWA, stanowi istotne ułatwienie dla użytkownika, bowiem MEWA bierze na siebie m.in. obowiązki sprawozdawcze wynikające z przepisów o ochronie środowiska, co znacznie odciąża użytkownika, który może poświęcić się swojej właściwej działalności. Oznacza to dla niego także obniżenie kosztów i gwarancję bezpieczeństwa.

MEWA_Siegel_EN.jpg
MEWA Textil-Management

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 180 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2016 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 638 mln euro.
Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.

Internet: www.mewa-service.pl
Filmy o MEWA Textil-Management: 
https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze:
 
twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
E-mail: biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA

 

zdj 1p17.jpg

Ze względu na zagrożenie pożarem czyściwa należy przechowywać i transportować w specjalnych, szczelnych pojemnikach, takich jak SaCon®firmy MEWA.


zdj 2p17.jpg


Pokrywa pojemnika zaopatrzona w specjalną uszczelkę i zaciski może być szybko i szczelnie zamykana.


zdj 3p17.jpg

Bezpieczny pojemnik SaCon® jest zawsze pod ręką na danym stanowisku pracy.