HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Dlaczego warto zlecić sprzątanie firmie sprzątającej?
(2018-08-22)

Sprzątanie to wydawałoby się, zajęcie stosunkowo proste. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwości na to, by utrzymać w czystości dom, mieszkanie, garaż czy ogródek. Jest wiele sytuacji, podczas których tworzy się ogromny bałagan – mowa o remontach, przeprowadzce czy po prostu przywracaniu do stanu używalności niezamieszkanych, dawno nie używanych pomieszczeń.

firma-sprzatajaca.png

Sprzątanie na własną rękę jest oczywiście możliwe, ale wymaga czasu, energii oraz sporej cierpliwości. Do tego niezbędne są profesjonalne środki myjące. Nie każdy ma możliwość wzięcia kilku dni urlopu po to, by dokonać generalnego sprzątania – w takim wypadku najlepszym i chyba najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się wynajęcie profesjonalnej ekipy sprzątającej.

Ekipa sprzątająca – wady i zalety
Wynajęcie ekipy, która posprząta wnętrza to jedno z lepszych rozwiązań. W szczególności polecane jest dla osób, które nie dysponują czasem na sprzątanie – mało kto może poświęcić dzień dwa lub nawet kilka tylko po to, by doprowadzić ogród, garaż czy wnętrza do stanu porządku. W takim wypadku na pewno nie opłaca się branie dodatkowych dni wolnych w pracy, które często musimy później odrobić. Wynajęcie ekipy sprzątającej pozwala na zaoszczędzenie własnego czasu, który można poświęcić na całkiem inne czynności. Warto dodać, że sprzątanie wymaga cierpliwości oraz staranności, a przykładowo sprzątanie po remoncie to naprawdę ciężka praca, którą trudno jest wykonać w pojedynkę.

Ekipa sprzątająca z przywróceniem porządku poradzi sobie na pewno szybciej niż my, do tego dysponuje odpowiednimi, profesjonalnymi środkami czyszczącymi, które radzą sobie z wieloma zabrudzeniami. Karcher, odkurzacze piorące czy mocne środki chemiczne to obowiązkowe wyposażenie profesjonalnej ekipy. Czy ekipy sprzątające mają jakieś minusy? Oczywiście, dziś nie ma towarów lub usług bez wad. Największą bolączką jest cena wynajęcia ekipy, zwykle zależna od stopnia zabrudzenia pomieszczeń i użytych do czyszczenia środków. Biorąc pod uwagę czas, środki i zdrowie które oszczędzamy wynajmując osoby do sprzątania, nie okazuje się to jednak bolesnym wydatkiem. Liczmy się również z tym, że dobre ekipy mają napięte grafiki, dlatego trzeba dzwonić do nich odpowiednio wcześniej, by umówić się na sprzątanie. Może być z tym ciężko z dnia na dzień.

Firma sprzątająca w przedsiębiorstwach

Firmy sprzątające są obecne nie tylko w domach i obiektach o charakterze prywatnym. Coraz częściej zatrudniają je również przedsiębiorcy, którzy uważają takie rozwiązanie za korzystne i często bardziej opłacalne, niż zatrudnianie jednej lub dwóch sprzątaczek na etacie. Jest w tym sporo racji. Ekipa sprzątająca może być zamawiana regularnie lub wyłącznie wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Przedsiębiorca może dowolnie dobierać terminy również mając na uwadze proces produkcji firmy czy jej zapotrzebowanie.

Często takie firmy sprzątające zatrudniane są na zasadzie umowy-zlecenia lub umowy o dzieło, co jest dla przedsiębiorcy korzystniejszą finansowo opcją niż sprzątaczka. Na pewno nie jest dobrym pomysłem obciążanie sprzątaniem pracowników, którzy mogą wykonać mniej zadań i przez to osiągają również gorsze efekty – to na pewno nie jest kluczem do oszczędności środków. Trzeba również pamiętać, że profesjonaliści zawsze posprzątają lepiej – żaden amator czy osoba nie mająca do czynienia z profesjonalnym sprzątaniem, nie zrobi tego dokładnie. Ekipy sprzątające doskonale wiedzą, w jaki sposób sprzątać obiekty, by otrzymać zadowalający wynik przy odpowiednim nakładzie pracy własnej. W końcu właśnie do tego celu są zatrudniani.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?
Na rynku jest wiele firm sprzątających, które konkurują ze sobą ofertą i na pewno jest w czym wybierać. Warto zwracać uwagę na kilka istotnych szczegółów, które mogą pomóc w wybraniu konkretnej ekipy. Na pewno dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii o danej ekipie, które bez problemu znajdziemy w sieci. Jeśli firma sprzątająca cieszy się dobrymi opiniami, to znaczy że powinniśmy być zadowoleni z jej usług. Nie zawsze warto jednak sugerować się ceną, ponieważ najtańsza ekipa nie oznacza, że będzie ona opłacalna – jeśli niski koszt wykonania usługi idzie w parze z jej jakości, lepiej unikać takich ekip. Ponowne sprzątanie i poprawki nie sprawią bowiem, że w jakikolwiek sposób na tym zaoszczędzimy. Trzeba również pamiętać o tym, że do profesjonalnego sprzątania wymagany jest także profesjonalny sprzęt. Zanim wynajmiemy osoby do sprzątania sprawdźmy, czym posługują się one w pracy.

Karcher, odkurzacze piorące czy profesjonalne środki chemiczne to podstawa – bez nich ciężko usunąć trudne zabrudzenia z którymi musi zmierzyć się ekipa. Profesjonalne środki pozwalają na szybsze i dokładniejsze sprzątanie, które stoi za sukcesem firmy sprzątającej. Wiele firm oferuje usługi, jednak zastrzegając, że środki chemiczne ma użyczyć im zleceniodawca. Przy sprzątaniu biur czy domów prywatnych może jeszcze ma to uzasadnienie, jednak jeśli mamy kupić środki chemiczne to cena usługi musi być odpowiednio niższa. To również istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę.

Tekst powstał przy udziale firmy Mr Karcher.