HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Sprzęt do sprzątania niezbędny w domu i firmie
(2020-07-08)

 

 

adobestock_303585711.jpg

Utrzymanie czystości w domu czy firmie to bardzo ważna sprawa, do której powinno się przykładać dużo uwagi. Wpływa to nie tylko na twój wizerunek, ale także na całe mieszkanie czy firmę, jeżeli taką prowadzisz. Dlatego powinieneś wyposażyć się w niezbędny sprzęt, który pozwoli ci na szybkie i łatwe sprzątanie. Na co zwrócić uwagę, kiedy przychodzi moment ich wybierania?

Dlaczego sprzątanie może być tak istotne?

Czystość w mieszkaniu czy firmie odgrywa bardzo ważną rolę w kontaktach międzyludzkich. Nawet jeśli posiadasz przepiękną aranżację wnętrza i luksusowy wystrój, a nie dbasz o porządek i czystość, z pewnością odkryjesz, że klienci lub goście nie są zachwyceni. Mało tego, nawet nie zauważą, że posiadasz ekskluzywny wystrój, a dodatkowo mogą nie być zainteresowani wizytami u ciebie.

Brak czystości i nieporządek negatywnie wpływają nie tylko na wizerunek firmy, ale również na twój własny obraz w oczach innych. Osoby, które nie dbają o czystość, są postrzegane najczęściej jako leniwe, niechlujne i niekompetentne.

Oczywiście, przykładanie wagi do sprzątania gwarantuje nie tylko pozytywny wizerunek, ale również bezpieczeństwo i lepsze zdrowie. Pozwala na usunięcie drobnoustrojów czy roztoczy, które mogą być przyczyną schorzeń i alergii u ciebie, twoich domowników lub pracowników.

Na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria do sprzątania?

Wybierając sprzęt do sprzątania, warto zwrócić uwagę na jego wykonanie i jakość, a także wygodę w użytkowaniu. Należy kupować te produkty, które zapewnią komfortowe wykorzystanie podczas walki z brudem. Przyjrzyjmy się kilku wybranym przykładom, dostępnym w sklepie York.

Mop ze spryskiwaczem

Idealnym przykładem wygodnego akcesorium może być płaski mop ze spryskiwaczem. Dzięki odpowiedniemu dozownikowi, w który go wyposażono, nie będziesz musiał już nosić za sobą wiaderka z wodą. Wystarczy, że rozpylisz płyn do mycia podłogi za pomocą odpowiedniego uchwytu, zainstalowanego w rączce.

Znajdujący się w zestawie mop myjący idealnie sprawdzi się do każdej nawierzchni i pomoże w usunięciu nawet najbardziej uporczywego brudu. Można go używać nawet bez dodatku płynu do mycia, gdyż doskonale czyści nawierzchnię już przy użyciu samej wody. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy w domu jest małe dziecko albo zwierzęta, które mogą być wrażliwe na detergenty.

Mop obrotowy

Bardzo funkcjonalną alternatywą może być mop obrotowy marki York. Posiada dwie końcówki, które w zależności od potrzeb można zmienić dla jeszcze większej efektywności sprzątania. Okrągła końcówka idealnie nadaje się do usuwania kurzu z mebli, ale można nią również z powodzeniem zmywać podłogę. Z kolei płaski mop świetnie sprawdzi się podczas sprzątania miejsc, znajdujących się w rogach mieszkania. Doskonale myje wszystkie rodzaje podłóg.

W zestawie można znaleźć trzonek, dwie końcówki: prostokątną i okrągłą, a do każdej z nich dołączony jest odpowiedni wkład z mikrofibry. Znajduje się tam również wiaderko z obrotowym koszykiem, dzięki czemu w prosty i wygodny sposób odciśniesz mop, bez moczenia rąk.

Najprostsze akcesoria: miotła i szufelka

Oczywiście w żadnym domu lub firmie nie powinno również zabraknąć miotły i szufelki. Są one nieocenioną pomocą w momencie, w którym pojedyncze, drobne śmieci znajdą się na podłodze. Nie trzeba wtedy wyciągać odkurzacza i zajmować się jego składaniem. Wystarczy sięgnąć po zestaw do sprzątania i szybko uporać się z zabrudzeniem.