Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Jak skutecznie pozbyć się szkodliwych pyłów w obiektach przemysłowych?
(2014-08-06)

W wielu obiektach przemysłowych często pojawia się problem z usuwaniem pyłów na dużych powierzchniach. Wymiatanie ich jest kłopotliwe ze względu na szkodliwość dla pracowników, natomiast gęste rozmieszczenie maszyn i urządzeń sprawia, że używanie zwykłego odkurzacza jest niewygodne, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe.

sprzatanie_s.jpg
                                                                                (fot. shutterstock)

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie coraz popularniejszego przemysłowego odkurzacza centralnego. Na jego montaż decyduje się coraz więcej firm, by zwiększyć wydajność pracy, skrócić czas i koszty sprzątania.

Jak działa?

Pyły przemysłowe, niezależnie od poziomu ich szkodliwości, są zmorą każdego większego zakładu produkcyjnego, magazynu czy dużej firmy. Odkurzanie zwykłymi przenośnymi odkurzaczami jest uciążliwe ze względu na trudny dostęp do gniazdek, zagęszczenie maszyn bądź stelaży magazynowych. Montaż systemu centralnego odkurzania jest idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju hal przemysłowych, produkcyjnych i przyłączonych do nich magazynów. Natomiast odpowiednie rozmieszczenie wejść w ścianach oraz długie rury, czy to podłączane do gniazd, czy wysuwane ze specjalnych kaset, pozwalają na łatwy i szybki dostęp do różnych zakamarków hali.

Lżej znaczy lepiej

Dodatkowo w przypadku przemysłowego centralnego odkurzacza dzięki jego stacjonarnemu umiejscowieniu zastosowany jest wydajniejszy silnik. Przekłada się to na większą moc ssącą, więc automatycznie na zasysanie pyłu z większej powierzchni – zarówno podłogi jak i powietrza. Rury wbudowane w ściany lub podłogi, jak i przyłączane do gniazd, charakteryzują się dużą sprężystością i wytrzymałością, co znacznie zwiększa żywotność systemu.

Zaletą jest również fakt, że z centralnego odkurzacza może korzystać w tym samym czasie wiele osób. Zamiast zakupu kilku mioteł i odkurzaczy można zastosować jeden kompleksowy system. Wszelkie odpady, kurze i brudy są zatrzymane w zbiorniku, który wystarczy raz na jakiś czas opróżnić. Jeśli jednak w hali mamy do czynienia ze szkodliwymi dla zdrowia drobnoustrojami, jak np. wirusy, bakterie, roztocza czy grzyby, są one wyrzucane na zewnątrz budynku (źródło http://home.howstuffworks.com/central-vacuum.htm).

Wszystkie wymienione elementy systemu centralnego odkurzania zastosowane w większych ośrodkach produkcyjnych, przemysłowych oraz we wszelkiego rodzaju magazynach pomagają zaoszczędzić czas na sprzątnięcie hal. Pozwala to na skupienie się na bezpośrednio wykonywanej pracy. Najistotniejszą cechą zastosowania tego rozwiązania jest znaczne zmniejszenie emisji pyłów szkodliwych dla zdrowia pracowników. Szybkie i skuteczne zasysanie ich z powietrza oraz brak wzniecania chmur drobin podczas zmiatania większych fragmentów są kluczowymi atutami skłaniającymi do instalacji systemu centralnego odkurzania. Więcej o tym rozwiązaniu można przeczytać na stronie www.odkurzaczedomo.pl.