Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Jakie usługi oferują obecnie najlepsze firmy sprzątające?
(2014-08-08)

Profesjonalne firmy sprzątające coraz bardziej rozszerzają zakres swoich usług. To już nie tylko odkurzanie dywanów, zmywanie podłogi, opróżnianie koszy na śmieci, ścieranie kurzu z biurek i mycie okien. Przyjrzyjmy się, jakim jeszcze wymaganiom klienta jest w stanie sprostać dobra firma sprzątająca.

Usługi podstawowe

Do najważniejszych usług każdej firmy sprzątającej należy utrzymanie czystości danej przestrzeni oraz jej wyposażenia (znajdujących się tam meblami, sprzętu komputerowego itp.), dbanie o czystość podłóg oraz sanitariatów (http://www.governica.com/Firmy_sprz%C4%85taj%C4%85ce). Ze względu na liczbę pracowników oraz niewielkie możliwości inwestycyjne mniejsze zakłady mogą ograniczyć swoją działalność wyłącznie do tego zakresu. Natomiast w przypadku dużych agencji szeroko pojęte sprzątanie jest tylko jedną z wielu oferowanych klientom usług.

Nie tylko wewnątrz

Dbanie o czystość powierzchni biurowych i handlowych to standardowa usługa większości firm sprzątających. Jednak część z nich nie ogranicza się już tylko do porządkowania biurowców, zakładów produkcyjnych, marketów, apartamentowców oraz obiektów sportowych i medycznych. Coraz więcej takich przedsiębiorstw proponuje także kompleksową obsługę terenów zewnętrznych. Dzięki temu nie ma konieczności wynajmowania innych firm do prac sezonowych i ponoszenia dodatkowych kosztów. Zakres świadczeń może obejmować usługi ogrodnicze, utrzymanie czystości terenów zielonych i utwardzonych oraz odśnieżanie (w tym dachów), pryzmowanie, wywóz śniegu. Tak szeroką ofertę można znaleźć na przykład na stronie www.amlux.pl.

Dodatkowe usługi firm sprzątających

Choć wydaje się, że mycie okien powinno zaliczać się do usług podstawowych, ze względu na ryzyko z tym związane nie każda firma sprzątająca posiada je w swojej ofercie i dlatego jest ono traktowane jako opcja dodatkowa. Dotyczy to zwłaszcza mycia okien metodą alpinistyczną.

Wśród innych usług warto wymienić również pranie wykładzin i tapicerki, obsługę imprez i konferencji, serwis fachowców od drobnych napraw, a także dezynfekcję, dezynsekcję i deratyzację. Niektóre z nich wymagają od właścicieli firm wcześniejszej inwestycji w odpowiednie szkolenia i profesjonalny sprzęt, jednak poniesione w tym celu koszty zdecydowanie się opłacają. Z punktu widzenia klienta korzystającego z usług takiej firmy sprzątającej szeroka i różnorodna oferta jest niezwykle wygodna, ponieważ pozwala ona szybko reagować na szereg pojawiających się potrzeb.

sprzat.jpg
(fot. shutterstock)