Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE to optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji, konserwacji i utrzymania maszyn w dobrym stanie
(2015-04-03)


lm


Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle metalowym i w warsztatach, mająca na celu utrzymanie urządzeń w optymalnym stanie. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze z obrabianych elementów oraz czyścić części maszyn, niezbędne jest odpowiednie urządzenie.   

Firma MEWA oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązanie: MEWA BIO-CIRCLE – stół do czyszczenia części ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym  rozpuszczalników.

Proponując to urządzenie, MEWA, oferująca w całej Europie usługi w zakresie tekstyliów, poszerza swój serwis obejmujący tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń o nowy komponent. Stół do ręcznego czyszczenia jest zintegrowany z systemem usług firmy MEWA i obejmuje także jego profesjonalną konserwację – łącznie z uzupełnianiem płynu czyszczącego oraz wymianą zintegrowanych filtrów.

Zużywające się części wymieniane są bezpłatnie, a w przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu urządzenia pracownik serwisujący MEWA dokonuje przeglądu, względnie wymiany uszkodzonej części osobiście. Tym samym urządzenie do czyszczenia części – czy to w wersji mobilnej czy też jako stacjonarna myjka – jest zawsze gotowe do użycia.

Nadaje się także do czyszczenia wrażliwych powierzchni aluminiowych
Przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE można czyścić części maszyn wykonane ze stali, stali szlachetnej oraz z metali kolorowych. Urządzenie nadaje się także do czyszczenia wrażliwych części wykonanych z aluminium. Czyszczenie takich elementów przy pomocy standardowych urządzeń - metodą na zimno i bez zastosowania specjalnego dodatku - powoduje, że aluminium w procesie utleniania pokrywa się nalotem. Aby jednak można było czyścić także tego typu wrażliwe elementy, MEWA oferuje dodatkowo specjalną ochronę dla aluminium.

Wersja stacjonarna lub mobilna
Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach – jako mobilne na kółkach oraz jako stacjonarny stół do czyszczenia części.

MEWA BIO-CIRCLE Mini daje się łatwo przemieszczać. Dzięki zintegrowanej podstawie umieszczonej na kółkach, może być przemieszczane w dowolne miejsce i ustawiane zawsze tam, gdzie jest akurat potrzebne. W wersji mobilnej urządzenie posiada powierzchnię roboczą o wymiarach (szerokość x głębokość): 610 x 500 mm.

Wersja MEWA BIO-CIRCLE Maxi to stacjonarne urządzenie z dużym stołem roboczym. Jest ono wydajne, trwałe, proste w obsłudze i posiada nośność do 220 kg. Duża powierzchnia robocza o wymiarach (szerokość x głębokość): 880 x 580 mm, umożliwia czyszczenie elementów również większych rozmiarów.

Optymalne wykorzystanie dzięki systemowi zarządzania tekstyliami firmy MEWA
Dzięki zastosowaniu płynu do czyszczenia na bazie wody i bez dodatku rozpuszczalników urządzenie jest jednocześnie ekologiczne i spełnia wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa przewidziane dla tego typu urządzeń. Płyn czyszczący nie zawiera lotnych związków organicznych oraz trujących, łatwopalnych rozpuszczalników. Charakteryzuje się neutralnym pH, jest przetestowany dermatologicznie i bez obaw może wchodzić w bezpośredni kontakt ze skórą, nie powodując obrażeń. Swe działanie zawdzięcza roztworowi wodnemu z naturalnymi mikroorganizmami - to właśnie one powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów. Również dzięki działaniu mikrobów nie wystąpi tutaj efekt nasycenia, znany z urządzeń do czyszczenia metodą na zimno. „Często słyszymy od klientów, że wydajność czyszczenia jest o wiele bardziej stabilna, niż to ma miejsce w przypadku zwykłych urządzeń do czyszczenia części metod? na zimno“, wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce.

maly siegel.jpg     siegel top engl.jpg    MEWA lider PL.jpg

MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World WideWork by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku!
W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.


www.mewa-service.pl

Filmy o MEWA Textil-Management:
http://www.youtube.com/user/mewaPOL.


MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59,
Tel.: +48 22 643 81 73,
E-Mail: biuro@adiunctor.pl

  Zdjęcia: MEWA 


Duża powierzchnia robocza urządzenia stacjonarnego (880 x 580 mm) MEWA BIO-CIRCLE Maxi umożliwia czyszczenie również bardzo dużych części.Płyn czyszczący nie zawiera rozpuszczalników, a zanieczyszczenia, znajdujące się na częściach maszyn ulegają rozkładowi biologicznemu w wyniku działania mikroorganizmów znajdujących się w płynie.


Urządzenie MEWA BIO-CIRCLE Mini daje się łatwo przemieszczać i może być ustawiane wszędzie tam, gdzie jest akurat potrzebne.