HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA do efektywnego czyszczenia maszyn w drukarniach
(2015-05-08)


lm

Tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Także w drukarniach, gdzie maszyny i urządzenia mechaniczne wymagają regularnego czyszczenia.

[Warszawa, kwiecień 2015 r.]. Nie tylko urządzenia w obszarze elektrotechniki i techniki lotniczej, urządzenia pneumatyczne czy elementy samochodowe mogą być efektywnie utrzymywane w czystości przy wykorzystaniu czyściw tekstylnych. Czyściwa stosowane są również codziennie w dużych ilościach w drukarniach do czyszczenia precyzyjnych i wrażliwych elementów maszyn drukarskich, takich jak np. obciągi offsetowe. Tu jakość czyściwa musi być nadzwyczaj wysoka. Właśnie taką jakość gwarantują czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, która od ponad stu lat zaopatruje w nie różne branże przemysłowe – także drukarnie.

Czyściwa praktycznie pozbawione kłaczków
Do czyszczenia precyzyjnych, delikatnych części i komponentów maszyn drukarskich nadaje się w szczególności MEWATEX ULTRA® - czyściwo wykonane ze specjalnej tkaniny bawełnianej, posiadającej optymalne właściwości dla tego typu elementów. Dzięki tym właściwościom czyściwo jest nadzwyczaj chłonne i w dużym stopniu pozbawione kłaczków.Podczas czyszczenia pozwala to uzyskać powierzchnię całkowicie pozbawioną drobin kurzu. Czyściwo posiada dużą zdolność wchłaniania farb, olejów czy tłuszczy.W ciągu kilku sekund wchłania więcej cieczy niż samo waży, nie powodując przy tym opadania ani jednej kropli wchłanianej cieczy.

W zależności od zakresu stosowania czyściwo oferowane przez MEWA oznaczone jest odpowiednim kolorem, co pozwala rozróżnić obszary, dla których jest przeznaczone. Czyściwo przewidziane do stosowania w drukarniach oznaczone są kolorem zielonym.

Optymalizacja kosztów i nakładów organizacyjnych dzięki zarządzaniu tekstyliami firmy MEWA
Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA są bardziej trwałe i bardziej ekologiczne niż czyściwa papierowe, które po użyciu lądują w koszu na odpady. MEWA oferuje je w systemie tzw. pełnej obsługi, tzn.w ustalonych odstępach czasowych zabrudzone czyściwa odbierane są od klienta, prane w zakładzie firmy MEWA i czyste już czyściwa ponownie dostarczane są klientowi. System zarządzania tekstyliami MEWA pozwala klientowi zaoszczędzić czas i nakłady organizacyjne w zakresie zaopatrzenia, składowania i logistyki, a także wiążące się z tym koszty.

maly siegel.jpg     siegel top engl.jpg    MEWA lider PL.jpg

MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując klientom odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, maty podłogowe, absorpcyjne maty olejowe oraz urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2013 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2015 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.


www.mewa-service.pl

Filmy o MEWA Textil-Management:
http://www.youtube.com/user/mewaPOL.


MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59,
Tel.: +48 22 643 81 73,
E-Mail: biuro@adiunctor.pl

  Zdjęcia: MEWA

m1543

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA gwarantują wysoka jakość, niezbędną przy czyszczeniu maszyn i urządzeń w drukarni.  

 

2desw

 

Czyściwo wykonane ze specjalnie przygotowanej tkaniny bawełnianej ma optymalne właściwości: jest bardzo chłonne i niemal pozbawione kłaczków.