HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Ile czasu możemy zaoszczędzić dzięki profesjonalnym firmom sprzątającym?
(2016-02-15)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile godzin tygodniowo spędzasz na odkurzaniu, wycieraniu kurzy i innych domowych obowiązkach? Nie dość, że codzienne sprzątanie zajmuje dużo czasu, to efekty są na ogół krótkotrwałe. Szczególnie dotyczy to dywanów i meblowych tapicerek. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na sprzątanie zgodnie z zasadą "raz, a dobrze". A takie zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Ile czasu możemy zaoszczędzić dzięki profesjonalnym firmom sprzątającym?

czyszczenie-dywanow16.jpg

Kto mieszka w dywanie?
Dywany należą do miejsc w domu, w których gromadzi się najwięcej drobnoustrojów. Zapewne roztocza, szczepy bakterii E. coli, pleśń, cząsteczki jedzenia, piach z zewnątrz, a nawet kawałki insektów nie są mile widzianymi gośćmi w żadnym domu, szczególnie tym, w którym mieszkają małe dzieci. Według badań, na 2,5 cm dywanu przypada prawie 200 tys. bakterii, a zanieczyszczony dywan może wywoływać wiele chorób, między innymi płuc oraz skóry. Bakterie są szczególnie groźne, jeśli mamy z nimi bliski kontakt, a to właśnie dzieci lubią bawić się i raczkować na puszystym dywanie.

Czy naprawdę sprzątasz?
Czy poświęcając codziennie 15 minut na odkurzenie dywanów rzeczywiście usuwasz z nich wszystkie zarazki? Niestety, każdy, kto choć raz spróbował sprzątania odkurzaczem wodnym wie, że nawet dywan, który na pierwszy rzut oka wygląda na czysty, po potraktowaniu odkurzaczem wodnym okazuje się brudny, a woda w odkurzaczu - czarna. Odkurzanie tradycyjnym, czy nawet wodnym odkurzaczem to tylko usuwanie ułamka zanieczyszczeń. Takie sprzątanie nie zmienia nawet wyglądu dywanu - co najwyżej usunięta jest pierwsza warstwa kurzu czy sierści. Nie mamy dostępu do głęboko osadzonych włókien, a to przede wszystkim tam zgromadzone są roztocza, brud i zarazki.

Jak skutecznie wyczyścić dywan?
Skuteczne czyszczenie dywanu powinno odbywać się przynajmniej 4 razy w roku. Najczęściej polega na podciśnieniowym wprowadzaniu do struktury dywanu mocnego środka piorącego, który powoduje natychmiastowe rozpuszczenie brudu. W efekcie dywan jest wolny od kurzu, brudu, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów oraz sierści zwierząt. Takie pranie dywanów możemy spotkać w dużych miastach, takich jak Gdańsk, gdzie działają profesjonalne firmy sprzątające.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?
Przede wszystkim zwróć uwagę na metodę sprzątania oraz sprzęt, jakim dysponują firmy. Wpisując w wyszukiwarkę "czyszczenie dywanów Gdańsk", znajdziesz kilka godnych uwagi ofert, dzięki którym będziesz mógł zaoszczędzić nie tylko czas, ale też zdrowie i pieniądze. Sprzątanie może odbyć się w domu klienta, ale częściej firmy sprzątające zabierają dywan do siedziby w jednym z dużych miast takich jak Gdańsk, w której dysponują profesjonalnym sprzętem. Klient odbiera dywan wysprzątany i pachnący. Nic dziwnego, że 90% osób, które skorzystały z profesjonalnego prania dywanów, wraca do tej formy sprzątania.