HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Mop to za mało – jak skutecznie sprzątać w placówkach medycznych?
Mop to za mało – jak skutecznie sprzątać w placówkach medycznych?

Jak pokazują badania Najwyższej Izby Kontroli utrzymanie czystości w placówkach medycznych cały czas pozostawia wiele do życzenia. Nieodpowiedni jest zarówno stosowany sprzęt, jak i środki chemiczne. Jak zatem osiągnąć najwyższy poziom higieny bez używania wielu specjalistycznych urządzeń? Jak sprzątać by nie zakłócać spokoju pacjentów i nie zaburzać pracy szpitala? Jak zapewnić najwyższą ochronę antybakteryjną na czyszczonych powierzchniach? Hako przedstawia jedno optymalne rozwiązanie.

Więcej niż tylko czysta podłoga
Sprzątanie w obiektach szpitalnych czy ośrodkach zdrowia, nie tylko musi być skuteczne, ale musi także spełniać szereg innych wytycznych. Po pierwsze musi być ciche, ze względu na zapewnienie odpowiednich warunków leczenia – spokoju dla pacjentów i dobrych warunków pracy dla lekarzy. Po drugie musi być bezpieczne. Sprzątanie w szpitalach zawsze odbywa się w obecności pacjentów, w związku z tym nie może być dla nich szkodliwe ani niebezpieczne – np. poprzez pozostawioną na posadzce wodę czy użycie nieodpowiednich detergentów. Po trzecie, sprzątanie w szpitalach musi zapewniać najwyższy poziom higieny, tak aby w jak największym zakresie zapobiegać rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni.

Antybakteryjny zbiornik dla najwyższego poziomu higieny
Naprzeciw wszystkim tym wytycznym i oczekiwaniom wychodzi firma Hako, oferując maszynę specjalnie dostosowaną do wymogów utrzymania czystości w placówkach medycznych. Szorowarka automatyczna Scrubmaster B45 CLH to rozwiązanie stworzone do użytku w szpitalach, ale także w innych miejscach, w których higiena ma szczególne znaczenie – domach opieki, supermarketach czy budynkach związanych z przemysłem spożywczym.

Dlaczego to najlepszy wybór? Głównie ze względu na wyjątkową, opatentowaną przez firmę Hako technologię – Hako-AntiBac. Jest to system zapobiegający rozwojowi bakterii i grzybów w zbiorniku szorowarki. Jak wynika z badań laboratoryjnych przeprowadzonych zgodnie ze standardem JIS 2801 (ISO 22196) użycie systemu Hako-AntiBac redukuje niemal o 100% występowanie różnych szczepów bakterii i pleśni, przy zgodnym z instrukcją użytkowaniu maszyny oraz jej regularnym czyszczeniu.Ograniczenie rozwoju drobnoustrojów w zbiorniku przekłada się na ogólny poziom utrzymania higieny w sprzątanym obiekcie, ponieważ niwelowany jest problem przenoszenia ich na czyszczone powierzchnie. Ponadto zminimalizowany jest kontakt personelu sprzątającego z tymi mikroorganizmami podczas czyszczenia zbiornika, co poprawia bezpieczeństwo pracy.

Scrubmaster B45 CLH wyposażona jest w szereg akcesoriów i narzędzi roboczych, które ułatwiają pracę w trudno dostępnych obszarach – narożnikach, wąskich przejściach, pomiędzy łóżkami lub aparaturą szpitalną. Narzędzie do natryskiwania, szorowania oraz zbierania brudnej wody w obszarach, w których inne tego typu urządzenia nie sprawdzają się, zapewnia perfekcyjne efekty sprzątania. Śliska podłoga to zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, personelu medycznego i wszystkich osób odwiedzających chorych. Szczególnie w okresie zimowym kiedy na obuwiu wnoszone są resztki śniegu, na szpitalnych podłogach mogą pojawiać się kałuże brudnej wody. Tego typu zabrudzenia musza być usuwane szybko i skutecznie. Dzięki wydajnej turbinie ssącej, w jaką wyposażona jest maszyna Scrubmaster B45 CLH oraz ssawie o specjalnej konstrukcji, posadzka jest dokładnie wyczyszczona i nie pozostają na niej żadne ślady wody. Już po jednym przejechaniu maszyną podłoga jest sucha, nawet w narożnikach.

Czyszczenie - cicho i skutecznie
Podczas gdy czystość i higiena to zasługa stosowania maszyny Scrubmaster B45 CLH z systemami Hako-AntiBac, Hako-AquaStop oraz odpowiedniej chemii, komfort pacjentów dzięki niskiemu poziomowi hałasu zapewnia używanie systemu Hako-LowNoise. Zastosowany w maszynie pakiet wyciszający obniża poziom hałasu nawet o 3 dB w porównaniu do standardowej maszyny, co oznacza, że odczuwalność hałasu przez ludzi jest o połowę niższa. Dzięki temu sprzątanie może odbywać się w obecności pacjentów, lekarzy i gości, nie zakłócając ich spokoju.

Scrubmaster B45 CLH to profesjonalna maszyna, zaprojektowana z najwyższą starannością, wyposażona w nowoczesne rozwiązania do czyszczenia. Nawet biały kolor obudowy szorowarki z serii CLH jest nieprzypadkowy. Nie zaburza on estetyki szpitala i wymusza utrzymanie wysokiego poziomu czystości także samej maszyny. Bez względu na to czy w szpitalu sprząta zatrudniony w nim personel, czy specjalistyczna firma sprzątająca najważniejsze zawsze są efekty, komfort pracy i niska emisja hałasu – to wszystko daje maszyna Hako. W połączeniu z oferowanymi akcesoriami oraz środkami chemicznymi do maszynowego czyszczenia - Scrubmaster B45 CLH to idealne rozwiązanie dla szpitali i innych placówek służby zdrowia.

hako.png

Poznaj naszą ofertę na: www.hako.pl